Мурожаатлар юзасидан маҳалладаги муаммолар ўрганилиб, уларни бартараф этиш чоралари белгиланди
Паркент тумани “Толбулоқ” маҳалласида фуқаролардан келиб тушган мурожаатлар юзасидан халқ депутатлари Тошкент вилояти Кенгаши депутати М. Низомиддинов, туман ҳокимлиги масъуллари ҳамда “маҳалла еттилиги” иштирокида кўп қаватли уйлар ва ҳудуддаги инфратузилма ҳолати жойига чиқиб ўрганилди.
Ўрганиш давомида дренаж тизими, кўп қаватли уйлар ертўлаларининг тозалиги, ҳудудни ободонлаштириш ишлари, ичимлик ва оқова сув тармоқларининг ҳолати кўриб чиқилди.
Аниқланган камчилик ва муаммолар юзасидан масъул ташкилотларга тегишли топшириқлар берилиб, уларнинг ижроси устидан жамоатчилик ва депутатлик назорати ўрнатилди.
Шунингдек, белгиланган вазифаларни жорий ой якунига қадар амалга ошириш ҳамда бажарилган ишлар натижасини қайта ўрганиш бўйича маҳалла фаоллари билан келишиб олинди.
Лойиҳаларимиз Депутат Жамоатчилик қабулхонаси Халқ демократик партияси депутатларидан аниқ натижалар Бизнинг депутат

В махалле «Толбулок» Паркентского района по обращениям граждан депутат Кенгаша народных депутатов Ташкентской области М. Низомиддинов, ответственные сотрудники районного хокимията, а также представители «махаллинской семёрки» провели выездное изучение состояния многоквартирных домов и объектов инфраструктуры на территории.
В ходе изучения были рассмотрены состояние дренажной системы, санитарное состояние подвальных помещений многоквартирных домов, вопросы благоустройства территории, а также состояние сетей питьевого водоснабжения и канализации.
По выявленным проблемам и недостаткам ответственным организациям даны соответствующие поручения, за исполнением которых установлен общественный и депутатский контроль.
Кроме того, с активистами махалли достигнута договорённость о выполнении намеченных задач до конца текущего месяца и повторном изучении результатов проведённых работ.