Мурожаатлар юзасидан маҳалладаги муаммолар ўрганилиб, уларни бартараф этиш чоралари белгиланди
Паркент тумани “Толбулоқ” маҳалласида фуқаролардан келиб тушган мурожаатлар юзасидан халқ депутатлари Тошкент вилояти Кенгаши депутати М. Низомиддинов, туман ҳокимлиги масъуллари ҳамда “маҳалла еттилиги” иштирокида кўп қаватли уйлар ва ҳудуддаги инфратузилма ҳолати жойига чиқиб ўрганилди.
Ўрганиш давомида дренаж тизими, кўп қаватли уйлар ертўлаларининг тозалиги, ҳудудни ободонлаштириш ишлари, ичимлик ва оқова сув тармоқларининг ҳолати кўриб чиқилди.
Аниқланган камчилик ва муаммолар юзасидан масъул ташкилотларга тегишли топшириқлар берилиб, уларнинг ижроси устидан жамоатчилик ва депутатлик назорати ўрнатилди.
Шунингдек, белгиланган вазифаларни жорий ой якунига қадар амалга ошириш ҳамда бажарилган ишлар натижасини қайта ўрганиш бўйича маҳалла фаоллари билан келишиб олинди.
Лойиҳаларимиз Депутат Жамоатчилик қабулхонаси Халқ демократик партияси депутатларидан аниқ натижалар Бизнинг депутат

Problems in the mahalla studied and measures to address them identified following citizens’ appeals
In the “Tolbuloq” mahalla of Parkent District, following citizens’ appeals, M. Nizomiddinov, a deputy of the Tashkent Regional Council of People’s Deputies, responsible officials from the district hokimiyat, and representatives of the “Mahalla seven” conducted an on-site assessment of the condition of multi-apartment residential buildings and infrastructure in the area.
During the assessment, the condition of the drainage system, the sanitary condition of the basements of multi-apartment residential buildings, issues related to the improvement of the area, and the condition of the drinking water supply and sewerage networks were examined.
Based on the identified problems and shortcomings, relevant instructions were issued to the responsible organizations, and public and deputy oversight was established over their implementation.
In addition, an agreement was reached with mahalla activists to complete the planned tasks by the end of the current month and conduct a follow-up assessment of the results of the work carried out.